Beytepe Mezunları ve Öğrencileri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Beytepe Mezunları ve Öğrencileri

Beytepe Mezunları ve Öğrencilerinin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Tarihçemiz

2 posters
YazarMesaj
dilarangel
Admin
Admin
dilarangel

Tarihçemiz Empty
MesajKonu: Tarihçemiz   Tarihçemiz EmptyPerş. Mayıs 29, 2008 4:36 pm

Beytepe İlköğretim Okulu

Okulumuz Cumhuriyetin 60. yılının kutlandığı 1983-1984 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü arasında yapılan bir protokol gereğince adı 60. Yıl İlkokulu olarak belirlenmiştir.
Başlangıçta, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından inşa edilen 16 derslik, 1 Laboratuvar, spor salonu, yemekhane ve idari bölümlerden oluşan binada 1 okul müdürü, 1 müdür yardımcısı, 21 öğretmen, 3 ingilizce uzmanı, 4 hizmetli ve 525 öğrenci ile eğitim- öğretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

Okulumuz 1996-1997 eğitim-öğretim yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünce tahsisi edilen arazi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptırdığı ve 7 Nisan 1996 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in törenle açılışını yaptığı yeni binada "Beytepe İlköğretim Okulu" adı altında hizmet vermektedir.

Bugünkü haliyle okulumuzda 37 derslik, 3 resim-iş teknik atölyesi, 1 fen, 2 bilgisayar laboratuvarı, 1 müzik odası, revir ve spor salonu bulunmaktadır. Eğitim ve Öğretim faaliyetlerimiz 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 64 kadrolu öğretmen, 2 rehber öğretmen, 1 çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı, 3 sözleşmeli bilgisayar öğretmeni, 7 sözleşmeli ingilizce öğretmeni, 3 kadrolu, 7 geçici sözleşmeli hizmetli, 2 koruma derneği ve santral elemanı olamak üzere toplam 90 personel ve 1417 öğrenci ile sürdürülmektedir.

Okulumuzda tam gün eğitim- öğretim yapılmaktadır. Normal eğitim ve öğretimin yanı sıra, ingilizce, resim, müzik, beden eğitimi, drama gösterici, eğitici faaliyetler ve kurs saatleri ile öğrencilerimiz iyi bir şekilde yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca video ve bilgisayar gibi araçlar, laboratuvar çalışmaları ile eğitim ve öğretime destek verilmektedir.

Okulumuz son yıllarda eğitim ve öğretim alanında gösterdiği yüksek performans nedeniyle ilimiz içinde tercih edilen bir okul haline gelmiştir. Bunun en büyük kanıtı okulumuzda okuyan öğrencilerin ve mezunlarımızın Anadolu Lisesi sınavlarında göstermiş olduğu başarılar ve dersane deneme sınavlarında ilk 5'e girenlerin okulumuz kökenli olmasıdır. 1992-1993 öğretim yılında okulumuz F.R.T.M.'nin düzenlemiş olduğu Ankara İlkokulllar arası bilgi yarışmasında 3.lük almıştır. Ayrıca 1993-1994 öğretim yılında ilkokullar arası bilgi ve kültür yarışmasında Çankaya ilçe 1. si, ilçeler arası bilgi ve kültür yarışmasında da Ankara 3.sü olmuştur. Yine Çankaya İlçesi Bilgi ve Kültür yarışmalarında 1994-1995 eğitim ve öğretim yılında 3.lük, 1995-1996 eğitim ve öğretim yılında 2.lik, 1996-1997 eğitim yılında 3.lük almıştır.

1998-1999 eğitim ve öğretim yılında okulumuzda araştırma proje yarışması yapılmış ve 20 plaket verilmiştir. 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıfların 1. 2. ve 3. süne plaket, her şubeden 1 öğrenciye mansiyon ve jüri özel ödülü verilmiştir. H.Ü. Biyoloji Bölümünden Prof. Dr. Ali Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Ertunç Gündüz yer almışlardır.

Okulumuz ev ekonomisi ve resim öğretmenlerinin çabalarıyla öğrencilerimizin hazırladıkları sergi 1998-1999 eğitim ve öğretim yılında 1 hafta süreyle ziyarete açık tutulmuştur.

Okulumuz öğrencileri 1998-1999 eğitim ve öğretim yılında Güven Park'ta düzenlenen resim yarışmasına katıldılar. Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarı ödülü aldılar.

Okulumuzda her yıl olduğu gibi 1998-1999 eğitim ve öğretim yılında da uçurtma şenliği yapılmıştır.

Beytepe İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 1998-1999 öğretim yılında spor salonunda yapılan kep giyme töreni ile mezun etmiştir.

Okulumuz, 1998-1999 Futbol 2. küme grup 1.liği, Badminton İlkokul Ankara 2.liği ve Türkiye 4.lüğü, Hentbol'de Ankara 2.liği, Türkiye Şampiyonası grup 2.liği ve Türkiye 4.lüğü, Hentbol ortaokullarda Ankara 5.liği, Yüzme Ortaokul erkekler Ankara 5.liği, Ortaokul kızlarda Basketbol Ankara 4.lüğü kazanmıştır.

Okulumuzun başarısı her geçen gün artmaktadır. Bu başarı, kaynağını disiplinli çalışma, hoşgörü ve öğretmen - öğretmen - veli dayanışmasından almaya devam etmektedir.
Y!!TR
Okulun Bir Tanesi
Okulun Bir Tanesi

Tarihçemiz Empty
MesajKonu: Geri: Tarihçemiz   Tarihçemiz EmptyPerş. Mayıs 29, 2008 7:54 pm

dilara tmm yavaş ol bu ne boyle DESTAN turk tarihçesi gibi yeter elephant

LÜTFEN TÜRKÇEMİZE UYGUN CÜMLELER KURALIM Wink

Tarihçemiz
1 sayfadaki 1 sayfası